به پيشواز بهار  

بهار طبيعت خرامان خرامان آمد و جلوه ي زيباي خود را با رويش غنچه هاي درختان نمايان ساخت و چه زيبا سعدي شيرين سخن فرموده كه :

فراش باد صبا را گفته تا فرش زمردين بگسترد و دايه ابر بهاري را فرمود تا نبات نبات در مهد زمين بپرورد

درختان را به خلعت نوروزي قباي سبز ورق در برگرفته و اطفال شاخ را به قدوم موسم ربيع كلاه شكوفه بر سر نهاده عصاره تا كي به قدرت او شهد فايق شده و تخم خرمايي به تربيتش نخل باسق گشته

پس در اين روز نو و نوروز كه فصل عاشقي است بايد دل داد و عاشق شد ، عاشق درس و مدرسه ، عاشق كتاب و تلاش و كوشش در راه علم و عاشق معلم كه سعدي عليه الرحمه فرمان داده

آدمي نيست كه عاشق نشود                            هر گياهي كه به نوروز نجنبد حطب است

و همچنان كه نوروز فخر جشن هاي جهان را پشت سر مي نهيم كه نشانه ي هويت فرهنگي ، وحدت ملي و ميراث معنوي و اوج بالندگي روح ايراني است . همگام با جهاد علمي كشورمان ، در حد توان قدم در راه آموزش ، برنامه ريزي ، شناسايي موانع و مشكلات ... بكوشيم و با نوآوري و خلاقيت منابع را بهبود بخشيم و ضمن دوري از شعارزدگي و ظاهر سازي ؛ به شكلي عملياتي در اين حوزه ، ظرفيتهاي جديدي را خلق نماييم .

مدرسه قطعه اي از بهشت است كه خدا به زمين بخشيده است و معلم پارچه زربفتي است با تار محبت و پود علم

 

   
  چهارشنبه سوري  

بياييد سالم و با نشاط سال نو را آغاز نماييم و با شادي به استقبال بهار برويم.

نكات ايمني در چهارشنبه سوري :

1. كليه مواردي كه در نارنجك، ترقه، منور و ساير آتش زا و محترقه استفاده مي شوند از مواد منفجره و آتش گير هستند و صدمات جبران ناپذيري را به دنبال خواهندداشت .

2. اين مواد خاصيت خود به خودي آتش گيري و انفجاري دارند لذا از نگهداري آنها حتي به مقادير بسيار كم در منازل، زيرزمين ، محل كار و ... جدا خودداري كنيد.

3. از حمل مواد محترقه و آتش گير و انفجاري حتي به مقادير بسيار كم در جيب لباس و كيف جدا خودداري كنيد.

4.كودكان و نوجوانان از اقشار آسيب پذير هستند، استفاده از اين مواد توسط آنان خطرات جدي به همراه داشته و سلامت آنان را به خطر انداخته و مرگ را به دنبال خواهد داشت .

5. در صورت نگهداري مواد آتش بازي حتي كم خطر، حتما آن را در جاي خشك و خنك نگهداري كنيد.

بقاياي مواد آتش بازي را سريعا جمع آوري نكنيد . حتما 15 تا 20 دقيقه صبر كنيد بعد آن را جمع آوري كرده و در يك سطل محتوي آب بريزيد و سپس دفع كنيد.

6. در صورت داشتن مواد محترقه و انفجاري حتما از آن در بيرون از خانه و دور از محل مسكوني و در جايي كه علف هاي خشك و درختان موجود هستند استفاده كنيد.

7. كودكان به هيچ عنوان شخصا نبايد از مواد آتش بازي و محترقه استفاده نمايند .

8. هيچگاه مواد آتش بازي را در جيب خود نگذاريد زيرا ضايعات جبران ناپذير به همراه خواهد داشت .

9. هيچگاه مواد آتش بازي را در ظروف شيشه اي يا فلزي قرار ندهيد زيرا در صورت انفجار، ذرات شيشه يا فلز به اطراف پرتاب شده و سبب صدمات و خطرات جاني خواهد شد .

10. از نزديك شدن به موادي كه براي انفجار يا احتراق آماده كرده اند دوري كنيد زيرا خطر از دست دادن عضوي از بدن و يا مرگ را به همراه خواهد داشت .

11. هيچگاه ماده محترقه و منفجره اي كه يك بار استفاده شده است را مجددا استفاده نكنيد.

12. براي نگهداري از مواد منفجره و محترقه آن را به طور ايمن در يك جعبه و دور از مواد آتش گير يا گرما و الكتريسيته و ... قرار دهيد.